Tartalom

HÁZTARTÁSOK FIGYELEM !

Typ: egyéb
Az önkormányzat kéri a lakosságot, hogy 2022. július 28-án hagyják az utcán a szemetes konténereket

Tájékoztatjuk a lakosságot, hogy a jövő évtől az önkormányzat módosítani tervezi a háztartásokban keletkező hulladékmennyiség nyilvántartását, ezt a változást a rendszer próbaüzeme előzi meg.

Ezért kérjük a lakosságot – a háztartásokat és a vállalkozásokat, hogy 2022. július 28-án, csütörtökön hagyják az utcán a kukákat, hogy chipet szerelhessenek rájuk.

A rendszer megkönnyíteni hivatott a település hulladéknyilvántartását, begyűjtését és azonosítását. A szemetes konténerek azonosítására érintésmentes azonosító chipek szolgálnak, amelyeket egyszer szerelnek fel a szemetes konténerekre többszöri használat céljából. Tömeges gyűjtés esetén a háztartások egyedi méretű szemetes edényekre vásárolnak kreditet. Ezek a kreditek a gyűjtőegységre (olvasóra) kerülnek. A hulladék begyűjtés a chipek leolvasásával történik.

Együttműködésüket előre is köszönjük!

Készítve: 22. 7. 2022