Obsah

Sčítanie obyvateľov

Typ: ostatné
Sčítanie obyvateľov 1Sčítanie obyvateľov

Vážení obyvatelia,

na základe usmernení Štatistického úradu SR pripomíname, že na Slovensku prebieha elektronické sčítanie obyvateľov, v rámci ktorého sú občania povinní sčítať sa vyplnením elektronického formulára. Toto online sčítanie končí 31.03.2021.

Naša obec je sčítaná k dnešnému dňu na 71  %.

Preto vyzývame obyvateľov, aby sčítali seba aj svoje deti a aby pomohli sčítať sa aj svojim rodičom, starým rodičom, blízkym a seniorom, ktorí by mohli mať problémy s elektronickým sčítaním, v prípade ak o to požiadajú.

Štatistický úrad upozorňuje, že sankcia za nesčítanie môže byť udelená vo výške od 25 do 250 eur.

Pre realizáciu asistovaného sčítania je určené obdobie medzi 1. aprílom a 31. októbrom 2021 a v každej obci bude trvať maximálne 6 týždňov. Presný termín bude určený štatistickým úradom na základe epidemiologickej situácie. Tento druh sčítania bude slúžiť výlučne a prioritne pre obyvateľov, digitálne vylúčených, bez internetu, seniorov a osamelých seniorov buď na kontaktnom mieste, ktoré bude zriadené u nás v obci na obecnom úrade alebo priamo v domácnosti.

Ďakujem za pozornosť!

Ak ste sa ešte nesčítali, sčítajte sa na www.scitanie.sk do 31.03.2021.


Vytvorené: 17. 3. 2021
Posledná aktualizácia: 18. 3. 2021 15:05
Autor: Správca Webu